نوشته های دسته بندی : مقالات عمومی دندانپزشكی

0
تفاوت بین پالپوتومی و پالپکتومی

پالپوتومی و پالپکتومی، هر دو فرایندهایی هستند که با هدف تخلیه بافت عفونی یا ملتهب از داخل منطقه پالپ دندان انجام می شوند. مهم ترین تفاوتی که بین این دو روش درمان وجود دارد این است که…

ادامه مطلب
0
پولیپ دندان

بیماری های پالپ به طور کلی به دو دسته پالپیت برگشت پذیر و برگشت ناپذیر تقسیم می شوند و این تقسیم بندی بر مبنای توانایی بازگشت پالپ ملتهب به وضعیت سلامت خود بعد از بین بردن عامل محرک مضر می باشد.

ادامه مطلب
0
تغییر رنگ دندان به آبی یا خاکستری!

دندان هایی که به رنگ زرد، قهوه ای، خاکستری، یا حتی آبی در می آیند برای برخی افراد کاملاً طبیعی هستند و چیزی نیستند که موجب نگرانی آنها شوند. با این حال، گاهی اوقات همین دندان های خاکستری و آبی می توانند نشانه ی مشکلات دندانی باشند.

ادامه مطلب
0
دیابت و درمان های دندانپزشکی

در صورتی که به دیابت مبتلا هستید مراقبت از دهان و دندان ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا شرایط شما باعث می شود بیشتر در معرض خطر عفونت های دهان قرار داشته باشید و اغلب فرایند بهبود در شما با روند آهسته تری پیش برود.

ادامه مطلب
0
مزایا و معایب روکش دندان

روکش های دندان از جمله درمان های مؤثر هستند که برای ترمیم دندانی استفاده می شوند که تا حدودی آسیب دیده باشد و حفظ آن در مقایسه با گزینه های جایگزین خود مزایای قابل توجهی داشته باشد.

ادامه مطلب
0
درمان ریشه یا عصب کشی با استفاده از لیزر

فن‌آوری برتر لیزر در دندانپزشکی عموما برای آماده سازی حفره به منظور ترمیم دندان مورد استفاده قرار می‌گیرد اما محققان مدعی هستند که با استفاده از لیزر می‌توان باکتری‌های موجود در کانال ریشه‌ی دندان را از بین برد

ادامه مطلب
0
درمان ریشه با میکروسکوپ دندانپزشکی (میکروسرجری)

درمان ریشه یا عصب کشی با میکروسکوپ دندانپزشکی یکی از روش های نوین و تخصصی دندانپزشکی است اندودانتیک میکروسرجری یک نوع جراحی است که زیر میکروسکوپ مخصوص انجام می شود.

ادامه مطلب